آخرين ارسال ها

قدیمی 11-17-2009, 01:57 AM   #1
مدیر کل انجمن
 
 آواتار majed7
 
نوشته ها: 2,136

سپاس : 1,391
Unhappy دو و میدانی زنان

اخبار و بحث درباره دوومیدانی زنان
majed7 آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
یک کاربر به این پست سپاس داده است.
قدیمی 11-17-2009, 01:58 AM   #2
مدیر کل انجمن
 
 آواتار majed7
 
نوشته ها: 2,136

سپاس : 1,391
پیش فرض

مرحله اول ليگ دو و ميداني نابينايان و كم بينايان كشور در ‪ ‬بخش بانوان در تهران برگزار شد و نفرات برتر مادههاي مختلف مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ليگ دو و ميداني نابينايان و كم بينايان با حضور ‪ ۱۵‬تيم در بخش و در ماده ‪ ۵۰۰۰‬متر و ‪ ۱۰‬تيم در رده بانوان و در ماده ‪ ۱۵۰۰‬متر برگزار ميشود كه نتايج آن به شرح زير است:
ليگ بانوان (كلاس ‪:(b1‬
‪ -1‬فاطمه عبداللهي (تهران)
‪ -۲‬صغري جعفري نژاد (گيلان)
‪ -۳‬سميرا گلباري (مازندران)
ليگ بانوان كلاس(‪ b2‬و ‪(b3‬
‪ -1‬فيروزه اميرسالاري (فارس)
‪ -۲‬سيده اعظم سيدي (خراسان شمالي)
‪ -۳‬صديقه ابراهيمي (قزوين)
majed7 آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
یک کاربر به این پست سپاس داده است.
قدیمی 11-17-2009, 01:59 AM   #3
مدیر کل انجمن
 
 آواتار majed7
 
نوشته ها: 2,136

سپاس : 1,391
پیش فرض

تیم ملی دوومیدانی به ایران بازگشت
تیم ملی دوومیدانی زنان کشورمان پس از کسب 5 مدال در رقابت های قهرمانی آسیا و صعود سه پله ای در این پیکارها به کشور بازگشت.

به گزارش خبرنگار مهر، ملی‎پوشان دوومیدانی کشورمان که در هجدهمین دوره رقابت‎های قهرمانی آسیا که در گوانگژو چین برگزار شد، موفق به کسب 5 مدال طلا، نقره و برنز شدند ساعت 10:15 صبح امروز (دوشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی شدند.

تیم ملی دوومیدانی کشورمان در ماده پرتاب دیسک مردان آسیا توسط احسان حدادی و محمد صمیمی به ترتیب صاحب مدالهای طلا و نقره شد. در ماده دوی 800 متر نیز مدال طلا به سجاد مرادی دونده جوان ایرانی رسید.


بانوان ورزشکار ایرانی نیز از شانزدهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا بی بهره نماندند و در ماده پرتاب وزنه توسط لیلا رجبی به مدال برنز رسیدند.

تیم ملی دوومیدانی کشورمان به واسطه کسب این 5 مدال نسبت به دوره پیشین این رقابت‎ها 2 پله صعود کرد و در رده سوم جدول رده‎بندی قرار گرفت.

هجدهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا روز یکشنبه با قهرمانی چین و نایب قهرمانی ژاپن به پایان رسید.
majed7 آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
یک کاربر به این پست سپاس داده است.
قدیمی 03-17-2010, 09:01 PM   #4
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

تاریخچه دوومیدانی
دو و ميداني نابترين و اصيل ترين رشته ورزشي است که از ريشه يوناني اتلوس به معني مبارزه و تلاش گرفته شده و به اندازه تاريخ آفرينش انسال قدمت دارد.

پيشينه برگزاري اولين مسابقات دو، پرش و پرتاب در جهان باستان به يونان و ايرلند بازميگردد.

در مورد تاريخچه دو و ميداني در بازيهاي المپيک روايات مختلفي وجود دارد اما نام کوروبوس به عنوان اولين قهرمان اين مسابقات در 884 سال قبل از ميلاد ثبت شده است. کوروبوس در مسابقه دو 200 متر که تنها مسابقه ادوار اوليه بوده، برنده شده است.

يونانيها به برگزاري مسابقات دو سرعت، پرش طول، پرتاب ديسک و نيزه ادامه دادند و قهرمانانشان به اوج شهرت رسيدند تا هنگامي که تئودوسيوس امپراطور روم، در سال 393 پس از ميلاد پايان دوران باستاني بازيها را اعلام کرد.

از آن زمان تا قرن نوزدهم ميلادي، دو و ميداني در مسابقات نظاميان اروپايي به حيات خود ادامه داد تا اينکه در انگليس شکل مدرن اين ورزش پايهگذاري شد.

در سال 1896 که آغاز دوره مدرن بازيهاي المپيک بود، دو و ميداني همان مفهومي را داشت که امروزه از آن استنباط ميشود. از اين ورزش در کنار مسابقات شنا به عنوان قلب بازيهاي المپيک ياد شده است.

شعار دو و ميداني در المپيک به زبان يوناني سيتيوس، آلتيوس، فورتيوس به معني سريعتر، بالاتر و قويتر است.

طولانيترين رقابت در ميان مواد مختلف دو و ميداني، دوي 42 کيلومتر و 195 متر ماراتن است که ريشه در تاريخ يونان باستان دارد. فيليپيدس مسافت شهر ماراتن تا آتن را ميدود تا خبر پيروزي آتنيها بر پارسيان (ايران) را اعلام کند و سپس ميميرد.

پرش طول، پرش ارتفاع و سه گام به علاوه پرش با نيزه موادي هستند که در زمين واحد انجام ميشوند. رشتههاي پرتابي شامل پرتاب وزنه، چکش، ديسک و نيزه است اما رقابت مورد علاقه يونانيان مواد چندگانه شامل 10 گانه براي مردان و 7 گانه براي زنان است.

امروزه دو و ميداني با رشتههايي همچون فوتبال، بسکتبال، تنيس و واليبال به عنوان پرتحرکترين رشتههاي ورزشي جهان رقابت ميکند.

سابقه حضور زنان در مسابقات دو و ميداني المپيک نيز به بازيهاي 1928 آمستردام برميگردد. اگرچه برنامه بازيهاي المپيک از سال 1932 فرق کرده و نسبتا استانداردتر شده است اما برنامه مسابقات مردان و زنان تقريبا مثل هم است و تفاوتهاي اندکي دارد. دوي 3000 متر زنان براي اولينبار در المپيک پکن گنجانده شده است.
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
یک کاربر به این پست سپاس داده است.
قدیمی 03-17-2010, 09:02 PM   #5
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

رکوردهای غبار گرفته دو و میدانی زنان ایران


سال 1357، ناتاشا سلیمان زاده توانست 100 متر با مانع را در 14:50 ثانیه بدود. او و رکوردش، به اتفاق در خاطرات ورزش ایران به فراموشی سپرده شده اند.
سال 1355، توران شادپور توانست 6متر و 14 سانتی متر بپرد. شادپور چشم از جهان فروبسته، اما رکوردش در آستانه 34 سالگی است.
زهرا حسینی در سال 1354، رکوردی را در ماده 400 متر با مانع ثبت کرد که همچنان به قوت خودش باقی مانده است.
همان سال، پروین صفوی حدنصابی در پرتاب نیزه به جا گذاشت که هنوز فرو نریخته است.
اگر احسان حدادی در پرتاب دیسک مردان، همه ساله رکورد شکنی می کند، رکورد پرتاب دیسک زنان ایران متعلق به ممتاز اسدی، عمری 33 ساله دارد. یعنی هشت سال بیشتر از سن و سال احسان حدادی.
این رکوردهای تاریخی و غبار گرفته، حتی در آن دوران نیز حدنصاب هایی معمولی در سطح آسیا محسوب می شدند و برای کسب مدال برنز آسیا نیز کافی نبودند.
سایر رکوردهای دو ومیدانی بانوان ایران هم سال ها دوام آوردند و طی همین دو - سه سال اخیر جا به جا شده اند؛ توسط دختران سختکوشی مثل لیلا ابراهیمی با پنج رکورد ملی و مریم طوسی با چهار رکورد ملی در مواد مختلف.
پدیده بلوری زاده علاوه برکاپیتانی تیم ملی والیبال، با همان پوشش سختگیرانه، مدت ها رکورد دار پرش ارتفاع بود. او توانست یکی از همان رکوردهای قدیمی را ترقی دهد.
لیلا ابراهیمی عقیده دارد: برای این که ما مدتها است که با این پوشش تمرین کردهایم، در هر صورت میشود گفت که عادت کردیم. اگر کسی به ما بگوید مثل دختران خارجی بدو، الان دیگر برای مان سخت است.
با وجود تلاش های این دختران ایرانی، آن ها هرگز در تجلیل های ورزشی، جوایزی مشابه پاداش های مردان ورزشکار نگرفته اند و از مزایایی که به مردان تعلق می گیرد نیز بی بهره اند. سنگینی لباس ها و نفسگیر بودن پوشش، باعث بقای شش رکورد ملی قبل از انقلاب شده است. ادامه سختگیری در نوع پوشش دختران دو ومیدانی کار ایرانی، باعث طول عمر روز افزون رکوردها خواهد شد.
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-17-2010, 09:03 PM   #6
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

پيام تبريك رئيس فدراسيون دو و ميداني به مناسبت سال نو

سالي پر از نشاط و موفقيت در پرتوي الطاف الهي براي همه هم وطنان و ورزش كشور آرزو مي كنم
به گزارش روابط عمومي
رئيس فدراسيون دو وميداني در پيامي ضمن تبريك فرارسيدن سال نو سالي پر از صفا و سلامت در پرتو عنايات الهي براي هم وطنان عزيز و موفقيت ورزش كشور علي الخصوص ورزش پايه دو وميداني آرزو كرد

ايشان سال گذشته را سالي پربار براي ورزش كشور بويژه براي رشته دو وميداني دانست و ضمن چشم گير خواندن موفقيت هاي رشته دو و ميداني از زحمات كليه مربيان و ورزشكاران و دستندر كاران اين رشته ورزشي كه تلاش وافري در جهت توسعه وموفقيت اين رشته در سال گذشته انجام دادند تقدير و تشكر كرد و آرزو كرد سال آتي همراه با كسب قله هاي رفيع براي ورزش كشور و علي الخصوص رشته دو وميداني باشد
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-17-2010, 09:05 PM   #7
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

اخبار کوتاه از دو میدانی زنان

چپکمی - قهرمان کنیایی
قهرمان دو سرعت زیمبابوه در اصل مرد است!
محاکمه ساموکالیسو سیتول (Samukaliso Sithole) ورزشکار "زن پوش" اهل زیمبابوه آغاز شده است. او که برنده چندین مدال و مقام در ورزشهای زنان بوده، دلیل شرکت خود را در این مسابقات، جادوی یک پزشک - جادوگر محلی میداند.


دفاع او در دادگاه بولوایو (Bulawayo)- زادگاه سیتول- این بود که طبیب یکی از قبایل بومی، او را به یک زن مبدل کرده است و به همین دلیل سیتول توانسته در مسابقات داخلی و منطقه ای زنان شرکت کتد. اما به دلیل اینکه او دستمزد طبیب را کامل پرداخت نکرده، طلسم هم به طور کامل اجرا نشده است.

بنا به گفته انجمن ورزش زیمبابوه، سیتول که برنده مدالهای متعدد در مسابقات داخلی و منطقه ای است، باید از تمام عناوین و جوایز مالی و نشانهای خود خلع شود. این کمترین مجازات برای کسی است که در مسابقات منطقه ای برای کشور خود افتخاراتی کسب کرده و سپس مایه سرشکستگی ورزشکاران و مقامهای مسئول آن شده است.


قهرمان کنیایی از تیم کنار گذاشته شد
مربی تیم دوی ماراتون کنیا، سوزان چپکمی (Susan Chepkemei) قهرمان ماراتون این کشور را از فهرست تیمش خط زد.

کنیا همکنون تیم خود را برای رقابتهای کراس جهانی ماراتون که تا چندی دیگر در St. Etienne فرانسه برگزار می شود، آماده می کند. دلیل خط زدن این دونده زن کنیایی، عدم صلاحیت او در قابلیتهای جسمانی یا توانی نبوده، بلکه او مشکل انضباطی داشته است.

به گفته مربی تیم، خانم چپکمی سر وقت در تمرینات تیمی حاضر نمی شده که این موضوع باعث به همخوردگی انضباط در تیم شده است.
این خبر گرچه برای کنیایی ها ناراحت کننده است، اما برای حریفان چپکمی خوشحال کننده خواهد بود.


قهرمان پنج هزار متر شکه شد!
آمایا پیدرا (Amaia Piedra) قهرمان اسپانیایی 5000 متر زنان وقتی که خبر محرومیت خود را از رسانه ها شنید شکه شد!

این محرومیت به دلیل استفاده از مواد نیروزا (Dopping) بوده است. خانم پیدرا سال گذشته برای انجام مسابقات مختلف تست دوپینگ داده بود. اما خبر مثبت بودن یکی از این آزمایشات چند روز گذشته اعلام شد که البته این خبر اول در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود.

کمیته بررسی دوپینگ المپیک، دو سال برای خانم آمایا پیدرا محرومیت در نظر گرفته است.
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-17-2010, 09:06 PM   #8
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

قهرمان دو سرعت زیمبابوه در اصل مرد است! محاکمه ساموکالیسو سیتول (Samukaliso Sithole) ورزشکار "زن پوش" اهل زیمبابوه آغاز شده است. او که برنده چندین مدال و مقام در ورزشهای زنان بوده، دلیل شرکت خود را در این مسابقات، جادوی یک پزشک - جادوگر محلی میداند. دفاع او در دادگاه بولوایو (Bulawayo)- زادگاه سیتول- این بود که طبیب یکی از قبایل بومی، او را به یک زن مبدل کرده است و به همین دلیل سیتول توانسته در مسابقات داخلی و منطقه ای زنان شرکت کتد. اما به دلیل اینکه او دستمزد طبیب را کامل پرداخت نکرده، طلسم هم به طور کامل اجرا نشده است. بنا به گفته انجمن ورزش زیمبابوه، سیتول که برنده مدالهای متعدد در مسابقات داخلی و منطقه ای است، باید از تمام عناوین و جوایز مالی و نشانهای خود خلع شود. این کمترین مجازات برای کسی است که در مسابقات منطقه ای برای کشور خود افتخاراتی کسب کرده و سپس مایه سرشکستگی ورزشکاران و مقامهای مسئول آن شده است. قهرمان کنیایی از تیم کنار گذاشته شد مربی تیم دوی ماراتون کنیا، سوزان چپکمی (Susan Chepkemei) قهرمان ماراتون این کشور را از فهرست تیمش خط زد. کنیا همکنون تیم خود را برای رقابتهای کراس جهانی ماراتون که تا چندی دیگر در St. Etienne فرانسه برگزار می شود، آماده می کند. دلیل خط زدن این دونده زن کنیایی، عدم صلاحیت او در قابلیتهای جسمانی یا توانی نبوده، بلکه او مشکل انضباطی داشته است. به گفته مربی تیم، خانم چپکمی سر وقت در تمرینات تیمی حاضر نمی شده که این موضوع باعث به همخوردگی انضباط در تیم شده است. این خبر گرچه برای کنیایی ها ناراحت کننده است، اما برای حریفان چپکمی خوشحال کننده خواهد بود. قهرمان پنج هزار متر شکه شد! آمایا پیدرا (Amaia Piedra) قهرمان اسپانیایی 5000 متر زنان وقتی که خبر محرومیت خود را از رسانه ها شنید شکه شد! این محرومیت به دلیل استفاده از مواد نیروزا (Dopping) بوده است. خانم پیدرا سال گذشته برای انجام مسابقات مختلف تست دوپینگ داده بود. اما خبر مثبت بودن یکی از این آزمایشات چند روز گذشته اعلام شد که البته این خبر اول در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود. کمیته بررسی دوپینگ المپیک، دو سال برای خانم آمایا پیدرا محرومیت در نظر گرفته است
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-18-2010, 03:50 PM   #9
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

وومیدانی داخل سالن آسیا ـ تهران؛"لیلا رجبی" در پرتاب وزنه به مدال طلا رسیددر نخستین روز رقابتهای دوومیدانی داخل سالن آسیا در تهران یك مدال طلا و برنز در بخش بانوان نصیب ایران شد.

رقابتهای دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا در بخش زنان با حضور ۷۰ ورزشكار آغاز شد و طی آن در پرتاب وزنه لیلا رجبی با ركورد ۱۷ متر و ۳۲ سانتیمتر به مدال طلا رسید.

نیگ گیان از چین با ركورد ۱۷ متر و ۳۲ سانتیمتر دوم شد و ماكیائو از چین با ركورد ۱۶ متر و ۹۷ سانتیمتر در مكان سوم ایستاد. در این رقابت ماهرخ مرادی و مریم نوروزی نیز عنوان دیگر ورزشكاران ایرانی در مكان پنجم و هفتم قرار گرفت.

در ماده سه هزار متر نیز لیلا ابراهیمی پس از دوندگانی از قرقیزستان و قزاقستان در مكان سوم قرار گرفت. دونده قرقیزستانی با زمان ۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه اول شد. ورزشكار كشور قزاقستان با زمان ۹ دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه در مكان دوم قرار گرفت و لیلا ابراهیمی با زمان ۱۰ دقیقه و ۵ ثانیه و ۴۲ صدم ثانیه نشان برنز را از آن خود كرد.

در رقابتهای صبح امروز ورزشكاران ایرانی در مادههای پرش ارتفاع ۸۰۰ متر و ۶۰ متر نیز به مصاف حریفان رفتند كه نتایج آن اعلام خواهد شد.

چهارمین رقابتهای دوومیدانی داخل سالن آسیا از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز به صورت رسمی افتتاح خواهد شد و پس از آن دوندگان مرد به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

خبرگزاري ايسنا
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-19-2010, 11:11 PM   #10
ناظم انجمن گپ و سرگرمی
 
 آواتار shahzad
 
نوشته ها: 398

سپاس : 183
پیش فرض

در جديدترين ليست دوميداني كاران برتر جهان؛
سيد مصطفي كريمي،رئيس فدراسيون دووميداني كشورمان در خصوص افزايش سهم ايران از 5 ورزشكار به 14 ورزشكار در ليست برترين دووميداني كاران جهان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:اين ليست هر ساله از سوي فدراسيون دووميداني جهاني، (يافا) اعلام ميشود. در ليست سال گذشته نام 5 ورزشكار ايراني به چشم ميخورد اما امسال شاهد رشد قابل توجه تعداد ورزشكاران ا يراني در اين ليست بوديم.

وي خاطرنشان كرد: علت افزايش سهم ايران حضور در مسابقات متنوع بينالمللي و افزايش مدالها بوده است. در مسابقات داخل سالن ويتنام مدال طلا گرفتيم.

در مسابقات قهرماني آسيايي گوانگجو با دو طلا،دو نقره و يك برنز سوم آسيا شديم، در مسابقات دانشجويان جهان دو طلا و يك نقره به خود اختصاص داديم و مدال نقره ارتشهاي جهان را كسب كرديم و همه اينها سهم به سزايي در افزايش تعداد ايرانيهاي حاضر در ليست برترين دووميداني كاران جهان دارد.

كريمي در مورد سقوط احسان حدادي در ليست برترينهاي جهان خاطرنشان كرد: احسان حدادي سال گذشته با 69 متر جزو چهار ورزشكار برتر دنيا قرار گرفت.

وي امسال به دليل اينكه برترين ركوردش 66 متر بود با سقوط شش پلهاي مواجه شد و در جايگاه دهم قرار گرفت
shahzad آنلاین نیست.  
گزارش پست خلاف
پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک ها فعال است
[IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO

Persian Language By WebAlfa Ver 2.8