سایت هواداران استقلال
اخبار فوتبال
صفحه ی اصلی | ارسال خبر و مطلب جدید | مطالب من
30

پیشنهاد منصوریان به کی‌روش و سرمربیان لیگ برتری/حضور تیم زیر ۲۲ ساله‌ها در مسابقات غرب آسیا و استراحت به ملی‌پوشان

648 کلیک توسط aliesteghlali90 در Jul 07 2012, 11:47 am
www.farsnews.com
خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی زیر ۲۲ ساله‌ها پیشنهاد حضور این تیم به جای تیم ملی بزرگسالان در مسابقات غرب‌ آسیا را به فدراسیون می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس و نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علیرضا منصوریان در خصوص تیم ملی زیر 22 ساله ها گفت: من در کنفرانس پیش از آغاز رقابت ها هم گفتم گروهی که ما در آن قرار گرفته ایم با چینش خوبی قرعه کشی شده و در اصطلاح زور تیم ها به صورت خوبی بین گروه ها تقسیم شده است و ما تیم اول گروه خواهیم شد.


وی ادامه داد: فوتبال غیرقابل پیش بینی است و برنده دیدار ایران و کویت صدرنشین گروه خواهد شد و در نهایت هم این ایران و کویت بودند که به عنوان تیم های اول و دوم صعود کردند.همین طور گفتم برگزاری این مسابقات کمک شایان توجهی به رشد فوتبال ملی کشورهای عضو AFC برای ساختن تیم های قدرت مند در رده بزرگسالان خواهد کرد، چرا که بازیکنان این رده همه آینده ساز فوتبال کشورشان هستند و کنفدراسیون فوتبال آسیا به خوبی با برگزاری این مسابقات فاصله سنی میان تیم ملی امید و بزرگسال به خوبی پوشش داد.

منصوریان تصریح کرد: بازی با کویت برای ما حیاتی بود. بازی سختی هم بود. کویت در کشورهای غرب آسیا از کشورهای صاحب فوتبال است و این تیم همیشه یک تیم از پیش بازنده مقابل ایران نبود و کار ایران مقابل کویت همیشه سخت بوده است. ضمن اینکه بازی اول هم یک بازی مهم است و استرس خاص خود را دارد. ما شناخت زیادی از تیم ها نداشتیم و آنها هم همین وضعیت را داشتند. خوشبختانه بازی را بردیم و وقتی بازی را بردیم دبیرکل فدراسیون فوتبال کویت به من گفت که ایران یک تیم فراتر از گروهش است و بازی در نیمه دوم کاملا یک گل داشت و ما هر کاری که خواستیم کردیم.


وی افزود: بازی بسیار سنگینی بود، چون تیم ملی کویت برای گل نخوردن و دفاع کردن به میدان آمده بود و ما این موضوع را از اول می دانستیم. هوشمندانه بازی کردیم و روی ضربه کاشته ای که پیام صادقیان به زیبایی زد و تیزهوشی محمد امین حاج محمد در توپ برگشتی به گل رسیدیم. اگر کمی خوش شانس تر و با دقت تر بودیم گل های بیشتری به ثمر می رساندیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه گفت: مهمترین نکته ای که کادر فنی در این دیدار به آن رسید این بود که خط دفاعی در این دوره از رقابت ها فقط دو گل خورد و این خط توانست یکپارچگی خود را حفظ کند. بازی با تیم های عربی بسیار سخت است چرا که آنها در زمان نود دقیقه ای بازی مشخص نیست که چقدر فوتبال بازی می کنند و چند دقیقه ضد فوتبال. البته بازی با ایتالیا به ما بسیار کمک کرد. هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ بدنی.


وی تصریح کرد: اولین دلیل و اصلی ترین دلیل نتیجه خوب ما در ایتالیا این بود که تیم ملی ایتالیا برای برد و بازی خوب به میدان امده بود و فضا برای حرکت بازیکنان ما در زمین مهیا بود و بازیکنان ما به بهترین نحو توانستند تفکرات کادر فنی و تجربه خود را به کار بگیرند. ما در دیگر بازی ها راه افتادیم و تا بازی آخر مقابل بحرین ایده آل بودیم.

وی درباره بازی مقابل قطر هم گفت: در این بازی کیفیت زمین پایین بود و روی کیفیت بازی ما هم اثر گذاشته بود اما نسبت به حریف بهتر بودیم و پیروز میدان شدیم.کیفیت زمین باعث شده بود تا ما کار را روی هوا پیگیری کنیم و رو به ضربات ایستگاهی و کاشته، کرنر و شوت از راه دور بیاوریم که موفق هم بودیم و به گل رسیدیم و گلی هم که دریافت کردیم از استثناهای فوتبال بود. کلا در این رقابت ها تیم هایی که مقابل ما قرار می گرفتند می دانستند تیم هجومی داریم و به لاک دفاعی فرو می رفتند و باید به لاک دفاعی آنها نفوذ می کردیم که کار سختی بود.

منصوریان درباره بازی با بحرین هم گفت: درباره بازی با بحرین یک بار دیگر هم گفتم که آنها اصلا مقابل ما فوتبال بازی نکردند. تنها اجازه دادند 70 دقیقه فوتبال مفید انجام شود. آنها 20 دقیقه از زمان بازی و چهار دقیقه زمان تلف شده را روی زمین خوابیدند. من بین دو نیمه هم به شاگردانم گفتم آنها منتظر هستند با کوچک ترین حرکتی زمین بخورند و بخوابند تا زمان بازی را تلف کنند.


وی ادامه داد: جالب اینجاست که نیمکت ذخیره آنها به جای اینکه بازیکنانش را تشویق به انجام بازی جوانمردانه کنند تحریک به خوابیدن روی زمین می کردند. پس از پایان بازی به بچه ها گفتم باید راه رسیدن به دروازه چنین تیم هایی که فوتبال عربی را ارائه می دهند پیدا کرد. در مرحله نهایی و حتی در دوره های بعدی ممکن است دوباره با کشورهایی که فوتبالی شبیه به امارات، بحرین، عربستان، کویت و حتی قطر دارند بازی کنیم و باید ضد فوتبال آنها را با شیوه ای پاسخ دهیم که در نهایت ضرر نکنیم. آنها چهار توپ را از روی خط دروازه بیرون کشیدند و به نظرم داور بازی دو پنالتی صد در صد را برای ما نگرفت.

منصوریان در ادامه گفت: با این نتایج، ما در سید یک رقابت ها قرار می گیریم البته هنوز تا زمان برگزاری بازیه ا حدود 16-17 ماه وقت داریم. میزبان مرحله نهایی رقابت ها از بین عمان و تایلند انتخاب می شود و بازی ها در ژانویه 2014 برگزار می شود که تا آن زمان برنامه ریزی هایی خواهیم داشت. قرار است که در دو تورنمنت ویتنام و روسیه شرکت کنیم. تورنمنت ویتنام شهریور امسال برگزار می شود و تورنمنت روسیه هم در پاییز خواهد بود.


وی تصریح کرد: یک پیشنهاد دارم که می خواهم به فدراسیون و کارلوس کی‌روش ارائه کنم که آن حضور تیم ملی زیر22 سال در رقابت های غرب آسیا به جای تیم ملی بزرگسالان است. به نظر من ما به 4 تا 6 تورنمنت خارجی خوب احتیاج داریم و دو ماه پیش از آغاز رقابت های مرحله نهایی 2 اردوی 15 روزه و 10 روزه را باید برگزار کنیم.

منصوریان درباره بازیکنان و سیستم بازی تیم ملی زیر22 سال گفت: من 26 بازیکن را به مالزی بردم و همه را آزمایش کردم و به نظرم درهمه پست ها بازیکنان خوبی داریم و باید باز هم بگردیم. من در مالزی سه دروازه بان را آزمایش کردم و معتقدم باید از نظر تکنیکی و تاکتیکی و فیزیکی تقویت شویم. با سیستم چهار دو سه یک و تبدیل آن به چهار سه سه بازی کردیم و نتیجه گرفتیم. باید در زمینه آموزش تبدیل سیستم چهار چهار دو به چهار یک چهار یک کار کنیم.


وی افزود: می خواهم تا زمان برگزاری بازی ها 11 بازیکن اصلی زبده داشته باشم. در کنار آنها 15 بازیکن تاثیرگذار که در سطح 11 بازیکن اصلی باشند و تجربه بازی در لیگ برتر و لیگ یک را هم دارند و مطمئنم تیم خوبی خواهیم ساخت که برای المپیک آینده طلسم شکن باشد و به المپیک صعود کند. ما می خواهیم به استان های فوتبال خیز برویم و بازیکنان دیگری را انتخاب کنیم و حدود 150 بازیکن با پروفایل داشته باشیم که در هر پستی بتوانیم ده ها بازیکن داشته باشیم که ابزار دست فوتبال ملی و باشگاهی باشند.

سرمربی تیم ملی زیر 22 سال با تشکر از فدراسیون فوتبال گفت: از فدراسیون برای برگزاری اردوی ایتالیا و همچنین اردویی که یک هفته پیش از رقابتها در مالزی داشتیم تشکر کنم. تا زمانی که در اختیار فدراسیون بودیم همه چیز خوب بود اما زمانی که در اختیار کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفتیم هتل خوبی به ما داده نشد و زمین ها بد بود که با نامه ای که دبیرکل فدراسیون به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت زمین های بهتری به ما دادند.

وی در پایان گفت: ما اردو و بازی هایی فشرده ای داشتیم و در 15 روز یک روز در میان بازی های سنگینی داشتیم و در هوای شرجی شرایط سختی را تجربه کردیم و ریکاوری و تمرینات صبح و بعدازظهر داشتیم و بدن بازیکنان در حال حاضر خسته است. امیدوارم مربیان فهیم لیگ برتری به بازیکنان تیم ملی زیر22 سال 5 روز تا یک هفته استراحت بدهند تا آنها بتوانند بدنشان را بازیابی کنند و از لحاظ روحی و روانی هم به شرایط ایده آل برسند. اگر استراحت به این بازیکنان داده نشود ممکن است به مصدومیت های خطرناک منجر شود که سرمایه های ملی و باشگاهی را دچار خسران می کند و با توجه به شناختی که از مربیان لیگ برتری دارم ، مطمئنم که آنها شرایط تیم ملی زیر22 سال و بازیکنانشان را درک می کنند و این فرصت بازیابی را به بازیکنان تیم ملی کشورمان می دهند.رای مثبت با رنگ آبی و رای منفی با رنگ قرمز مشخص شده است.

عدم رعایت قوانین سایت استقلالی باعث حذف نظر شما و احتمالا جلوگیری از فعالیت شما خواهد شد.

* قبل از قرار دادن نظر به نکات زیر توجه فرمایید :

1- نظرات باید ورزشی باشند. برای گفتگو پیرامون سایر مسایل از پیام خصوصی استفاده کنید.

2- نظرات می باید براساس رعایت احترام متقابل در یک مکان عمومی باشد.

3- در صورت مشاهده هرگونه بی قانونی، از پاسخ دادن و نقل قول جدا خودداری و از دکمه گزارش استفاده فرمایید.

4- انتقاد از خبرنگار و نظر دادن در مورد مسائل مربوط به کاربران در نظرات خبر مجاز نیست.

5- نقل قول اخبار و نظرات از سایت های دیگر مجاز نیست.

6- تکرار یک نظر در اخبار مختلف مجاز نیست.


کیبرد فارسی / Persian Keyboard

نظرات کاربران

عالیه امیدوارم کروش قبول کنه اینا هستن که مارو به اینده فوتبال امیدوار میکنن


داش علی امیدوارم روزی در ردای سرمربیگری تیم ملی ببینمت


از الآن دارم به روزی فکر میکنم که علی منصور بشه سرمربیمون...وااای چه شود... از هر نظر تکمیله .هم از نظر فنی خیلی مدرن بازی میکنه.هم همه دوسش دارن.هم ابهت داره.هم به جوونا میدون میده ....از الآن دارم به روزی فکر میکنم که علی منصور بشه سرمربیمون...وااای چه شود... از هر نظر تکمیله .هم از نظر فنی خیلی مدرن بازی میکنه.هم همه دوسش دارن.هم ابهت داره.هم به جوونا میدون میده ....


پیشنهاد خوبیه امیدوارم پذیرفته شه